Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej

W czerwcu Akademia Młodzieżowa udała się do Sanktuarium Matki Bożej Pacławskiej. Nasza młodzież wraz z rodzinami pielgrzymowała do Kalwarii Pacławskiej, by zawierzyć Matce Bożej swoje rodziny, dzieło dobrego wychowania młodego pokolenia oraz podziękować za miniony rok szkolny.

Młodzież angażuje rówieśników w poznawanie historii

W ramach promowania postaw patriotycznych młodzież przygotowała ogólnopolski konkurs historyczny pt. „Bohaterowie Niezłomni”. Ponad 20 młodych osób zaangażowało się w przygotowanie 6 filmików historycznych o żołnierzach wyklętych. W każdym z filmików zawarte zostało pytanie dotyczące biografii bohatera, na które później uczestnicy konkursu musieli odpowiedzieć. Do konkursu przystąpiło blisko 600 młodych …

Młodzież uczciła Święto 3 Maja

Młodzież z Akademii Młodzieżowej zorganizowała obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Było to wyjątkowe wydarzenie – poprzedziły je warsztaty historyczne oraz szkolenie organizacyjne – wszystko po to, by od podstaw zaprezentować młodym  różnorodne pomysły na organizację takich obchodów we własnych społecznościach lokalnych.

Ferie zimowe stypendystów Skarbca Dobrego Wychowania

Wbrew pozorom ferie zimowe to dla podopiecznych fundacji czas intensywnej pracy. Podczas tegorocznej przerwy międzysemestralnej 50-osobowa grupa młodzieży wyjechała do Mchawy w Bieszczadach, by tam intensywnie pracować nad doskonaleniem swoich umiejętności, wspólnie się modlić, ale też dobrze się bawić w towarzystwie rówieśników.

Stypendyści Skarbca na wakacjach

Stypendyści Skarbca Dobrego Wychowania uczestniczyli w Letniej Szkole Akademii Młodzieżowej. W tym roku młodzież po raz drugi gościła w Libuszy, w Beskidzie Niskim. Czas tam spędzony został wykorzystany w stu procentach!

Młodzież modliła się w trudnych sprawach wychowawczych

Do Lublina przyjechała młodzież ze wszystkich ośrodków Akademii Młodzieżowej, aby wspólnie zawierzyć dzieło dobrego wychowania młodzieży i wszystkie trudne sprawy wychowawcze opiece Matki Bożej. Gościem specjalnym spotkania był Lech Dokowicz, reżyser oraz pomysłodawca ogólnopolskiej akcji modlitewnej Różaniec do Granic.