Adwentowe rekolekcje w Akademii Młodzieżowej

W dniach 25-26.11.2017 w Centrum Dobrego Wychowania w Motyczu Leśnym, odbyły się rekolekcje Akademii Młodzieżowej. Ćwiczenia duchowe poprowadziło dwóch księży z Akademii – ks. Emil z Końskowoli oraz ks. Maciek ze Świdnika. Do Motycza przyjechało blisko 50 młodych osób, aby pogłębić swoja relacje z Bogiem oraz z drugim człowiekiem.

Czas rekolekcji jest ważnym wydarzeniem dla całej Akademii. Większość działań organizowanych przez młodzież ma charakter ewangelizacyjny, dlatego, aby przekazywać Słowo Boże dalej, wpierw należy się nim samemu napełnić. Tematem rekolekcji była istota wspólnoty oraz pokonywanie lęku. Dla młodego człowieka, przyjęcie do grupy i akceptacja jest istotnym czynnikiem budowania swojej tożsamości oraz motywującym do stawiania i realizacji celów, a to wymaga również pokonywania swoich lęków. Gościem rekolekcji była pani Martyna, obdarowała młodych świadectwem swej wiary i stawania się piękną w oczach Boga.

Po tych dniach duchowego umocnienia usłyszeliśmy od młodych uczestników pytania o kolejne takie spotkanie. Jest to dowodem wielkiej potrzeby poruszania takich tematów oraz ciągłego wzrostu duchowego.