Letnia Szkoła Dobrego Wychowania

Ponad 60 młodych osób – wśród nich m.in. stypendyści Skarbca Dobrego Wychowania – spędziło dwa intensywne tygodnie w Jaśliskach, urokliwej miejscowości położonej w Beskidzie Niskim. W czasie obozu młodzi formowali się religijnie oraz angażowali się w działania medialne i teatralne. W tak krótkim czasie grupa medialna przygotowała aż 6 produkcji filmowych o tematyce religijnej i społecznej, a grupa teatralna przedstawiła na scenie III część Dziadów A. Mickiewicza.

Bardzo ważnym elementem każdej Letniej Szkoły są rekolekcje. W tym roku poprowadził je ks. Maciej Molicki. Cieszy nas fakt, że pod koniec obozu aż 10 młodych osób przyjęło Kerygmat tzn. wyznało wiarę w Jezusa Chrystusa.

Podczas dwutygodniowego pobytu w Jaśliskich nie zabrakło czasu na relaks. Młodzież zwiedziła malowniczą okolicę i wyjątkowe miejsca, jak np. Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce czy Sanktuarium św. Michała i bł. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. Wieczory młodzież spędzała na wspólnych zabawach.

Organizacja Letniej Szkoły Dobrego Wychowania była możliwa dzięki zaangażowaniu i hojnej pomocy darczyńców, którym bliska jest idea dobrego wychowania młodego pokolenia. W imieniu uczestników letniego wyjazdu serdecznie dziękujemy za wszystkie wpłaty dokonane na ten cel!