Matematyczny konkurs filmowy

Młodzież z Akademii Młodzieżowej, stypendyści Skarbca Dobrego Wychowania, przygotowała konkurs matematyczny pt. „Matematyczne łamigłówki filmowe”, który odbywał się w grudniu 2017 r. Konkurs zgromadził 609 uczestników z całej Polski w wieku 13-19 lat. Nad materiałem konkursowym pracowało 30 studentów z Akademii Młodzieżowej tworzących grupy medialne z Lublina, Łęcznej i Świdnika. Powstało 8 krótkich filmów z zagadkami.

Konkurs matematyczny, a dokładnie, pytania konkursowe były przygotowane w formie krótkich filmików, które pojawiały się na fanpage’u oraz kanale YouTobe Akademii Młodzieżowej w odstępach kilku dni. Konkurs wywołał wiele emocji ponieważ punktowana była nie tylko poprawność odpowiedzi, ale również czas mierzony od momentu publikacji filmu do wysłania odpowiedzi.

Uczestnikami konkursu była młodzież z całej Polski, dzięki stworzonej platformie internetowej, uczestnicy potrzebowali jedynie Internetu oraz oczywiście wiedzy matematycznej. Zagadki konkursowe były oglądane przez uczestników konkursu łącznie przez 7007 minut, a wyświetlano je 8087 razy. Konkurs jest dużym sukcesem stypendystów Skarbca Dobrego Wychowania, podczas jego organizacji młodzież mogła wykorzystać wiedzę zdobywaną na co dzień podczas realizacji programu Akademii Młodzieżowej.

Zwycięzcą konkursu matematycznego została Kornelia, która wygrała drona HUBSAN X4. Kolejnych 9 osób otrzymało drobne upominki książkowe. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a studentom oraz instruktorom Akademii Młodzieżowej ogromnie dziękujemy za zaangażowanie i wysiłek w tworzeniu materiałów konkursowych.

 

Zapraszamy do obejrzenia kilku przykładowych filmików konkursowych.