Młodzież modliła się w trudnych sprawach wychowawczych

Do Lublina przyjechała młodzież ze wszystkich ośrodków Akademii Młodzieżowej, aby wspólnie zawierzyć dzieło dobrego wychowania młodzieży i wszystkie trudne sprawy wychowawcze opiece Matki Bożej. Gościem specjalnym spotkania był Lech Dokowicz, reżyser oraz pomysłodawca ogólnopolskiej akcji modlitewnej Różaniec do Granic.

W każdą pierwszą sobotę miesiąca w kościele św. Mikołaja w Lublinie odbywa się wspólna modlitwa różańcowa w trudnych sprawach wychowawczych, w czasie której młodzież zawierza dzieło dobrego wychowania Matce Bożej. Do Bractwa Różańcowego należą rodziny, młodzież oraz parafianie, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia.

Wyjątkowe spotkanie odbyło się 2 czerwca 2018 r. do parafii św. Mikołaja w Lublinie, przy którym mieści się jeden z ośrodków Akademii, przybyła młodzież ze wszystkich lubelskich ośrodków. Gościem specjalnym był Lech Dokowicz, który powiedział swoje świadectwo nawrócenia i pracy w służbie ewangelii. Świadek opowiedział o filmach i wydarzeniach ewangelizacyjnych, których jest autorem. Pan Lech odpowiedział również na pytania młodzieży odnośnie współczesnych zagrożeń duchowych. Podczas uroczystości, do Bractwa Różańcowego wstąpili oficjalnie nowi członkowie, którzy złożyli przed ołtarzem przyrzeczenie modlitwy za młode pokolenie. Symbolem przynależności do Bractwa jest czerwona róża przyszyta do szarfy studenta Akademii Młodzieżowej.

Spotkanie to było bardzo ważne i inspirujące, szczególnie dla młodych, których głównym celem działań w Akademii Młodzieżowej jest wzrastanie w wierze oraz ewangelizacja. Świadectwo pana Lecha pokazało jak można łączyć specjalistyczne wykształcenie i talenty ze służbą dla Boga i bliźniego.

 

Lech Dokowicz – ojciec pięciorga dzieci, producent oraz operator filmowy, współtwórca głośnego obrazu “Egzorcyzmy Anneliese Michel”. Zdobywca nagród na Międzynarodowym Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie. Twórca takich filmów jak: „Ja Jestem”, „Ostatnie wezwanie”, „Ufam Tobie”.