Powrót do tradycyjnego działania

W czasie trwania pandemii działania stypendystów Skarbca Dobrego Wychowania przeniosły się do Internetu. Przez niemal 3 miesiące młodzież wraz z rodzicami, znajomymi, duszpasterzami trwała codziennie w formie online na modlitwie „10” różańca w intencji ustania epidemii.

Był to również doskonały czas na rozwijanie zainteresowań medialnych i teatralnych. W prowadzonych online szkoleniach młodzież pogłębiała swoją wiedzę z zakresu liderstwa, dziennikarstwa, operatorstwa, montowania filmów, a także wiedzę z aktorstwa i obsługi technicznej spektaklów.

W związku ze zniesieniem obostrzeń w Polsce, ośrodki Akademii Młodzieżowej powracają powoli do tradycyjnego działania. To, czego młodzież uczyła się przez Internet, teraz będzie mogła wykorzystać praktycznie przygotowując filmy i przedstawienia. Grupa medialna pracuje nad produkcją serialu kryminalnego, pt. „Skarby życia”. Grupa teatralna rozpoczyna intensywne przygotowania do wystawienia „Wesela” Wyspiańskiego, którego premiera odbędzie się już we wrześniu.

Dzieło Dobrego Wychowania nie istniałoby bez wsparcia naszych darczyńców. Jesteśmy bardzo wdzięczni za każdą wpłatę na rzecz Skarbca Dobrego Wychowania, dzięki której możemy kształcić kolejne pokolenia w ideałach: Bóg, Honor i Ojczyzna.