Rekolekcje Akademii Młodzieżowej

W dniach 23-25.03.2018 r. odbyły się wielkopostne rekolekcje Akademii Młodzieżowej. Młodzi uczestniczyli w tym czasie w diecezjalnych obchodach Światowych Dni Młodzieży oraz w dniach skupienia prowadzonych w Motyczu przez ks. Macieja Molickiego z parafii NMP Matki Kościoła w Świdniku. Tematem wielkopostnych rozważań była Matka Boża Bolesna.

W rekolekcjach wzięło udział blisko 40 uczestników. Rekolekcje rozpoczęły się Drogą Krzyżową na Majdanku organizowaną w ramach diecezjalnych obchodów ŚDM. Następnie młodzi wyjechali do Centrum Dobrego Wychowania w Motyczu, gdzie wysłuchali konferencji ks. Macieja, rozważali tajemnice bolesne różańca świętego, przygotowali film o istocie i mocy różańca oraz zdobywali praktyczne umiejętności związane z przygotowaniem liturgii Słowa Bożego. Był to czas działania Ducha Świętego. Ksiądz Maciej przyznał, że doświadczył jej szczególnie podczas słuchania spowiedzi młodzieży. Zakończeniem rekolekcji był udział w koncercie zespołu Full Power Spirit, procesja z palmami oraz Eucharystia w Archikatedrze pod przewodnictwem ks. abpa Stanisława Budzika.

Młodzież potwierdzała, że to był dobry i owocny czas przybliżenia się do Boga, wyciszenia i poszukiwania siebie. W ten sposób Akademia Młodzieżowa weszła w okres Wielkiego Tygodnia.