Zimowa Szkoła Akademii Młodzieżowej

W trakcie ferii młodzież z Akademii wyruszyła na obóz zimowy do Rudy Różanieckiej. Tygodniowy wyjazd był doskonałą okazją do pogłębiania wiary, rozwoju umiejętności teatralnych i medialnych, a także do dobrej zabawy.

Obóz rozpoczął się od rekolekcji w trakcie, których młodzież zawierzała Panu Bogu cały semestr nadchodzących działań. Blisko 60 młodych osób czuwało przy Najświętszym Sakramencie i prosiło o wszelkie potrzebne łaski na najbliższy czas. W trakcie obozu 5 młodych osób wyznało publicznie wiarę i tym samy zakończyło etap Kerygmatu.

               

Podczas tygodniowego wypoczynku nie zabrakło również działań teatralnych i medialnych. Grupy teatralne, na podstawie objawień Cataliny de Rivas, wystawiły spektakl o Mszy Świętej pt. Tajemnica Eucharystii. Spotkał się on z entuzjastycznym przyjęciem ze strony parafian. Grupy medialne z kolei skupiły się podczas pobytu Rudzie Różanieckiej na szlifowaniu swoich umiejętności medialnych. W ramach specjalnych szkoleń młodzież analizowała klasyczne filmy światowego kina, a także przygotowywała własne produkcje filmowe.

                Obozowe wieczory poświęcone były na integrację. Młodzież przygotowywała różne gry i zabawy służące głębszemu poznaniu się.

                Każdy obóz obfituje w ilość zadań, które młodzież za każdym razem z ochotą podejmuje. Przez tak krótki czas mają okazję do zdobycia szeregu umiejętności, które z pewnością przydadzą się im w dorosłym życiu. Jesteśmy głęboko wdzięczni darczyńcom, którzy poprzez wsparcie finansowe, sprawiają, że możemy realizować misję dobrego wychowania.