Letnia Szkoła Akademii Młodzieżowej 2017

Jak co roku, młodzież Akademii Młodzieżowej wyruszyła na dwutygodniową Letnią Szkołę AM. Tym razem 50 młodych osób pojechało na południe Polski do Libuszy, aby odpoczywać, zdobywać wiedzę i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. Letnia Szkoła AM nie jest z pewnością czasem wylegiwania się na słońcu i leniuchowania. Jest to intensywny czas zdobywania wiedzy w praktyce.

Pierwszego dnia młodzież podzieliła się zadaniami. Telewizja AM przygotowała dwa reportaże, teleturniej dla innych uczestników obozu oraz na bieżąco relacjonowała wydarzenia z obozu. Teatr AM przygotował spektakl pt. „Więcej grzechów nie pamiętam”, który wystawił w niedzielę po mszy w parafii pw. Narodzenia NMP dla mieszkańców gminy Biecz oraz młodzieży z Akademii Młodzieżowej.
Atrakcje przygotowane dla uczestników obozu to warsztaty medialne prowadzone przez Iwo Jabłońskiego, założyciela Profesjonalnej TV, warsztaty śpiewu prowadzone przez lubelski zespół i wspólnotę Guadalupe, pieszy rajd do Lipinek i wycieczka do Krynicy wraz ze zdobyciem Jaworzyny Krynickiej, zwiedzanie miasteczka skalnego Ciężkowice, spotkania z cyklu „Spotkania ze świadkami wiary” z dwoma misjonarzami pełniącymi posługę w Kazachstanie i Brazylii oraz wiele innych. Młodzież miała również okazję poznać społeczność lokalną, jeden z domów zamienił się na chwilę w plan filmowy, a mieszkańcy chętnie użyczyli strojów do niedzielnego spektaklu.
Letnia Szkoła AM daje poczucie maksymalnego wykorzystania czasu w pożyteczny sposób. Młodzi mimo zmęczenia byli dumni i szczęśliwi, że mogli zrobić aż tak wiele, a przy okazji dobrze się przy tym bawić.

Ten wyjazd odbył się dzięki wsparciu funduszy Skarbiec Dobrego Wychowania przez naszych darczyńców – ludzi dobrej woli, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia Polaków. Dziękujemy w imieniu naszej młodzieży.