Ferie zimowe Akademii Młodzieżowej

Kolejny zimowy obóz Akademii Młodzieżowej za nami. Młodzież spędziła 7 dni w Rudzie Różanieckiej na Roztoczu. Grupa liczyła łącznie 50 osób, było wiele zabawy, radości, ale również i pracy pozwalającej na wykorzystanie w praktyce wiedzy zdobytej podczas semestru.

W tym roku, podczas obozu trzy grupy medialne przygotowały 23 materiały filmowe, a teatr AM przygotował spektakl  pt. „Pater Noster” i wystawił go dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Rudzie Różanieckiej. Młodzież uczestniczyła również w rekolekcjach głoszonych przez ks. Piotra Stasieczka. Swoje świadectwo wygłosili podróżnik i pielgrzym, pan Wojtkiem wraz z żoną Kasią. Opowiadali o przygotowaniach i pieszej podróży do Santiago de Compostela. Okazało się, że tak naprawdę nie tylko cel podróży jest ważny, ale cała przebyta droga.

Podczas zimowiska znalazło się coś dla ducha tj. rekolekcje, wspólna modlitwa, adoracje Najświętszego Sakramentu, a także coś dla ciała tj. turniej siatkówki i zimowe spacery. Przygotowaniem wszelkich przedsięwzięć zajmowali się liderzy grup młodzieżowych.

Organizacja wyjazdu i wszystkich atrakcji były możliwa dzięki wsparciu naszych darczyńców, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia. Za co serdecznie dziękujemy w imieniu swoim, ale przede wszystkim w imieniu młodzieży.