IV Festiwal Teatrów Amatorskich

Festiwal Teatrów Amatorskich to już czwarta edycja wydarzeń teatralnych organizowanych przez Akademię Młodzieżową. Finał festiwalu odbył się 19.05.2018 r. w Końskowoli. W  wydarzeniu centralnym oraz warsztatach teatralnych towarzyszących festiwalowi uczestniczyła młodzież z całego województwa lubelskiego. Puchar, według decyzji jury, zdobyła grupa teatralna z Bychawy.

Festiwal został zorganizowany po raz czwarty. Skierowany jest do grup, które w swoim repertuarze teatralnym dotykają ważkich dla młodego pokolenia wartości. Głównym celem tego wydarzenia jest ukazanie teatru jako efektywnego narzędzia wychowawczego oraz prowadzenie dialogu na temat wskazywania wartości i wzorców młodym ludziom. Pragniemy, aby Festiwal Teatrów Amatorskich był miejscem wymiany doświadczeń oraz dyskusji o roli teatru w wychowaniu – stwierdziła Kinga Ozga, wychowawca w programie Akademia Młodzieżowa i główny organizator Festiwalu.

W tym roku, poza pokazami scenicznymi, młodzież miała szansę uczestniczyć w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorów Teatru Andersena, a opiekunowie teatralni uczestniczyli w forum, podczas którego nastąpiła wymiana doświadczeń i wszelkich porad dotyczących prowadzenia grupy i rozwiązywania problemów z tym związanych.