„Więcej grzechów nie pamiętam”

W ostatnią niedzielę blisko 150 osób obejrzało spektakl pt. „Więcej grzechów nie pamiętam” przygotowany przez młodzież z Akademii Młodzieżowej, działającej przy parafii św. Krzyża w Końskowoli. Młodzi w formie przedstawienia teatralnego opowiedzieli o tajemnicy sakramentu pokuty i pojednania.

„Więcej grzechów nie pamiętam” to kolejne przedstawienie ewangelizujące przygotowane przez jedną z grup teatralnych Akademii Młodzieżowej. Spektakl opowiada o cudzie sakramentu pokuty i pojednania. Sugestywne sceny oraz interesująca forma pozwoliły widzom zgłębić tajemnicę odpuszczenia grzechów oraz odkupienia, które dokonało się przez zbawczą mękę, śmierć i zmartwychwstanie Syna Bożego, Jezusa Chrystusa.

– Naszym celem jest ewangelizacja, dlatego młodzież najpierw zgłębia podstawowe prawdy wiary w czasie katechez i modlitwy, a później wspólnie przygotowuje przedstawienie, żeby przekazać te treści dalej – mówi Kinga Ozga, opiekun młodzieży z Końskowoli.

Młodzież była odpowiedzialna nie tylko za grę aktorską, ale również za scenariusz, scenografię, dźwięk, oświetlenie, fotorelację oraz logistykę całego przedsięwzięcia. Każdemu przydzielono konkretne zadanie, za które był odpowiedzialny. W ten sposób młodzi, poza rozwojem duchowym oraz ewangelizacją, uczą się przedsiębiorczego działania, współpracy w grupie oraz zaangażowania społecznego.

Spektakl przygotowali stypendyści funduszu Skarbiec Dobrego Wychowania. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wspierają misje dobrego wychowania dzieci i młodzieży.